Dvakrat najboljši: Delova podjetniška zvezda je RLS Merilna tehnika, zmagovalec po izboru bralcev je Roto Group!

Člani

17. Januar 2024

Dvakrat najboljši: Delova podjetniška zvezda je RLS Merilna tehnika, zmagovalec po izboru bralcev je Roto Group!

Utemeljitev izbora Delove podjetniške zvezde 2023: »Robotizacija v proizvodnji, kmetijstvu, medicini in še marsikje je v vzponu in na valu tega trenda raste tudi podjetje RLS Merilna tehnika, ki izdeluje senzorje pomika in zasuka za robotsko industrijo. Da znajo izkoristiti trende v svetu, so že dokazali s svojim dosedanjim poslovanjem, z vlaganjem v razvoj in inovacije pa postavljajo tudi dobre temelje za prihodnost,« je o zmagovalcu, članu SBC, zapisala strokovna komisija medijske hiše Delo. 

Favorit bralcev Dela je podjetje Roto Group, ki je prejelo nagrado po izboru bralcev. 

Članoma SBC iskreno čestitamo za velik uspeh! 

Pri medijski hiši Delo so o zmagovalcu zapisali še: 

RLS Merilna tehnika vgrajuje senzorje v različne aplikacije, denimo industrijske kolaborativne robote, eksoskelete, medicinske in rehabilitacijske robote, robote za kmetijstvo. Vedno bolj so prisotni tudi v e-mobilnosti, ter vesoljski industriji. S svojimi rešitvami uspevajo na svetovnem trgu, saj v tujini ustvarijo 95 odstotkov prihodkov, predvsem na trgih Evropske unije, ZDA, Japonske, Kitajske in Južne Koreje.

RLS zaposluje okoli 270 ljudi. Lani so ustvaril 43 milijonov evrov prihodkov, skoraj polovico več kot pred petimi leti. Čisti dobiček je ob tem znašal 5,7 milijona evrov. Ob tem dosegajo 100.000 evrov dodane vrednosti na zaposlenega, kar je dvakrat več od povprečja slovenskega gospodarstva, temelji pa na inovativnih in kompleksnih izdelkih. Približno 40 odstotkov zaposlenih dela v razvoju in tehnologiji, poleg tega pri bazičnih raziskavah pogosto sodelujejo z univerzami in institucijami v Sloveniji in EU. Tudi zato so njihove rešitve produkti prihodnosti.

Medijska hiša Delo je letošnji nabor desetih nominirancev, že sedmi po vrsti, izvedla na podlagi podatkov Ajpesa, ki je poslal seznam hitro rastočih podjetij 419 malih in srednje velikih podjetij. Pri izboru nominirancev so upoštevali finančne kazalnike, njihov položaj na trgu, razvojno naravnanost podjetja in druge kriterije, kot je trajnostni razvoj. Ena od rdečih niti je bila tudi družinsko podjetništvo, ki je pomemben generator gospodarske rasti v Sloveniji.

»Tako je kar osem od desetih nominiranih podjetij družinskih – vodijo pa jih prve, druge ali celo tretje generacije v družini. Podjetja so različna po panogah, kar ste videli, ter po velikosti, na eni strani so industrijska podjetja, na drugi IT podjetja,« je dejal direktor Dela Stojan Petrič. Nominirancem je skupno, da vlagajo v razvoj ter imajo izdelke z visoko dodano vrednostjo. Povprečna dodana vrednost na zaposlenega desetih nominiranih podjetij namreč znaša več kot 80 tisoč evrov, je pojasnil Petrič.

Komisija, ki je odločala o zmagovalcu

Deloveo podjetniškeo zvezdo je izbrala komisija s predsednikom, direktorjem medijske hiše Delo, Stojanom Petričem, in člani, državnim sekretarjem, pristojnim za internacionalizacijo, podjetništvo, razvojna sredstva in turizem na ministrstvu za gospodarstvo, turizem in šport, Matevžem Frangež, namestnico direktorja sektorja finančnega svetovanja in vodjo trženja v Generali Investments Mojco Marijo Pregelj, rednim profesorjem na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani, dr. Dušanom Mramorjem, Andrejem Lapajnetom, izvršnim direktorjem podjetja ZEBRA BI informacijske rešitve, ki je bilo lanska Delova podjetniška zvezda ter predstavniki uredništva medijske hiše Delo.

E-novice

Naročite se na ključne informacije in praktične nasvete.

Zahtevano
Zahtevano